Kotły gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania

Gdy nie masz w domu miejsca na kotłownię idealnie sprawdzi się kocioł z zamknięta komora spalania. Do tego typu kotłów gazowych powietrze jest doprowadzane spoza budynku odpowiednimi przewodami i wentylatorami. Największą zaletą kotła gazowego dwufunkcyjnego z zamknięta komorą spalania jest to, że można go zamontować w kuchni czy łazience.

Kotły gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania są wyposażone w wentylatory zasysające powietrze i wymuszające przepływ spalin na zewnątrz budynku. Spaliny są usuwane poza budynek przewodem spalinowym – komin przestaje w tym momencie mieć jakiekolwiek znaczenie.

Kocioł do mniejszych pomieszczeń

Kocioł gazowy dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania jest bezpieczniejszy od kotłów z otwartą komorą spalania. Dzięki całkowitemu odizolowaniu komory spalania od pomieszczeń mieszkalnych, taki kocioł nie jest w stanie spowodować zatrucia tlenkiem węgla powstającego podczas niedostatecznej ilości tlenu przy spalaniu gazu.

Kocioł taki wymaga mniejszego pomieszczenia – jest to minimum 6,5m3, dla kotłów pobierających powietrze w sposób tradycyjny 8m3. Wysokość pomieszczenia nie może być mniejsza niż 2,2m.

Kotły dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania zapewniają większy komfort użytkowania. Nie powstaje podciśnienie przez zasysane powietrze kotła, dlatego nie ma problemu z zjawiskiem wychaładzania się domu.