Kocioł gazowy wiszący komfort dla domu

Kocioł gazowy wiszący – domowa instalacja

Montaż pieca w kotłowni musi zostać wykonany zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi normami oraz przepisami nałożonymi przez odpowiednie instytucje. Odpowiednie dojście do kotła to tylko jeden z nich. Przeczytaj jak i gdzie najłatwiej zamontować kocioł gazowy wiszący oraz jak szacują się ceny takiej inwestycji.

Cena montażu

Cena zestawu kotła z zasobnikiem na ciepłą wodę zależy od rodzaju kotła: czy jest on stojący czy wiszący, oraz typu wyposażenia zasobnika ciepłej wody. Kotły dwufunkcyjne i jednofuncyjne mogą zaczynać się od 8000 zł a kończąc się nawet na 20 000zł jeśli zdecydujemy się na wybór nowoczesnej technologii grzewczej.

Dodatkowy osprzęt

Jeśli zdecydujemy się na zakup tańszej alternatywy musimy być świadomi tego, że musimy dokupic kilka dodatkowych elementów: naczyń zbiorczych, rur, przewodów, zaworów bezpieczeństwa czy izolacji termicznej. Droższe kotły mają to już zamontowane w spójny sposób zapewniający komfort użytkowania takiego urządzenia. Łączenie dodatkowe elementy mogą nas kosztować nawet do 1000zł.

Przewody powietrzno spalinowe

Cena przewodu poziomego wynosi między 600 a 800zł, zaś wkład kwasoodporny może nas kosztować między 1000 a 2000zł. Uwaga! Jeśli zdecydujemy się na zakup kotła kondensacyjnego z poziomym odprowadzaniem spalin przez ścianę musimy pamiętać by rura była zamontowana jak najdalej od okien. Unikniemy napływu spalin z powrotem do budynku przez uchylone okna lub otwarte nawiewniki.

Montaż kotła gazowe wiszącego

Koszty te zależą od tego, jak szeroki zakres pracy chcemy zlecić. Za zamontowanie kotła, zasobnika, osprzętu oraz przewodów powietrzno-spalinowych zapłacimy między 2000-3000 zł.

Łączne koszty

Całkowity koszt zakupu kotła gazowe wiszącego z zasobnikiem stojącym i poziomem odprowadzania spalin wraz z montażem osprzętu, wynosi co najmniej 11 000 zł. Kwota ta może wzrosnąć do 25 000 zł.