Oficjalny partner Ducati

BAXI oficjalnym partnerem zespołu wyścigowego Ducati


Firma BAXI, uznawana za ikonę branży grzewczej, potwierdziła kontynuowanie w 2016 roku partnerstwa z Ducati Corse, profesjonalnym zespołem wyścigów motocyklowych. Obie firmy posiadają ugruntowaną pozycję rynkową, stosują najnowocześniejsze technologie do tworzenia najwyższej jakości rozwiązań. Współpraca ma pozytywnie wpłynąć na postrzeganie obu marek na rynkach na całym świecie.

Dzięki zapoczątkowanemu w 2015 partnerstwu z Ducati marka Baxi ma szansę być bohaterem wielu wyścigów motocyklowych MotoGP. W 2016 roku, począwszy od pierwszego wyścigu w Katarze, który odbył się dnia 20 marca, logotypy Baxi są prezentowane na motocyklach Ducati. Dzięki temu emocje uczestników i widzów imprezy oraz osób oglądających wyścigi w telewizji są w pewien sposób związane również z marką BAXI.

BAXI SPA


Historia Baxi sięga 1925 roku, kiedy rodzina Westen założyła firmę pod nazwą „Smalterie Metallurgiche Venete”, która stała się jednym z głównych wytwórców wyrobów emaliowanych w Europie. Obecnie Baxi jest jednym z najważniejszych graczy na rynku urządzeń grzewczych. Na rozwój firmy duży wpływ miał zawsze Dział Badań i Rozwoju BAXI. W ostatnich latach zainwestowano ponad 10 mln EUR, dzięki czemu BAXI może być liderem w projektowaniu kotłów wiszących dla całej grupy BDR Thermea. W fabryce w Bassano del Grappa w północnych Włoszech, której obroty sięgają ponad 240 milionów EUR rocznie, zatrudnionych jest około 750 osób. Dużą część załogi stanowi dział badawczo-rozwojowy który na co dzień zajmuje się wymyślaniem nowych rozwiązań i konstrukcji, ulepszaniem procesów produkcji i produktów, które spełniają potrzeby rynku oraz najbardziej wymagających klientów.

Marka Baxi jest dobrze znana nie tylko we Włoszech - od ponad 30 lat jest obecna w ponad 50 krajach. W wielu z tych krajów (Rosja, Ukraina, Węgry, Austria, Ameryka Północna i Południowa, Chiny, itd.) spółka ma pozycję lidera w branży grzewczej.

DUCATI


Ducati Motor Holding SPA jest włoskim przedsiębiorstwem produkującym sportowe motocykle, którego właścicielem od kwietnia 2012 jest firma Audi, należąca do koncernu Volkswagen. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1926 w Bolonii przez inżyniera Bruno Cavalieri Ducatiego i produkuje głównie motocykle sportowe przeznaczone na tory wyścigowe (wyścigi klasy GP). Charakterystyczną cechą silników Ducati jest rozrząd desmodromiczny, w którym za zamykanie zaworów nie odpowiada sprężyna, ale dodatkowa krzywka. Siedziba znajduje się w Bolonii, w dzielnicy Borgo Panigale. Oprócz motocykli Ducati oferuje szeroką gamę akcesoriów i odzieży, a firma jest obecna w ponad 90 krajach na całym świecie. W 2007 w wyścigach MotoGP australijski kierowca Casey Stoner jeżdżący na Ducati GP7 Desmosedici zdobył mistrzostwo świata w klasie MotoGP. Z tej okazji wyprodukowano 1500 sztuk dopuszczonego do ruchu ulicznego motocykla Ducati Desmosedici RR, a pierwszy egzemplarz otrzymał sam Tom Cruise. W 2015 roku Ducati wyprodukowało ponad 50 tysięcy motocykli, ustanawiając historyczny rekord dla firmy. Ducati jest oficjalnym uczestnikiem motocyklowych mistrzostw świata World Superbike Championship i Moto GP organizowanych przez Międzynarodową Federację Motocyklową, zdobywając dotychczas 17 tytułów mistrzowskich w kategorii konstruktorów i 14 tytułów mistrzowskich w kategorii motocyklistów. W 2011 roku Ducati zdobyło tytuł mistrza World Superbike w obu kategoriach, osiągając historyczny rekord 300 zwycięstw.